Ara Ara
 

 
Alo Gıda
Güvenilir Gıda
KKKA-Keneler
Kuş Gribi 
Hizmet Standartları
Askı Listeleri
Bilgi Edinme
 

Haberler
Çanakçı?da Armut Ve Kiraz Koruma Altında
Müdürlüğümüz Çanakçı Kirazları ve Çanakçı Armutları isimli iki yeni projeyi uygulamaya koydu.
  Haberin Devamı
EGEKÖY TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ ÜYELERİNE EĞİTİM

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün koordinasyonunda Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürlüğü tarafından Egeköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyelerine Buzağı Büyütme Projesi hakkında eğitim verildi.

  Haberin Devamı
Kooperatif Hayvanları İlk Buzağılarını Verdi
Karabörk Beldesi Kuşköy Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatif i tarafından dağıtılan inekler ilk buzağılarını verdi.
  Haberin Devamı
Çanakçı da Budama Gösterisi
JAPONYA adına JICA ile Ülkemiz adına GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI arasındaki protokol çerçevesinde yürütülen DOKAP Projesi kapsamında Çanakçı İlçesi Deregözü Köyü?nde kurulan 25 dekar kapama kivi bahçesi sahibi çiftçilere Kivi?de budamanın nasıl yapılacağı gösterildi.
  Haberin Devamı
İlçemizde Gıda Denetim Faaliyetleri Devam Ediyor

Bir süredir Basın Yayın Organlarında yer alan haberler üzerine İlçemizde gıda denetim hizmetlerini yürüten Gıda Denetim Komisyonu Alkollü İçecek Satışı ve Toplu Tüketimi yapılan işyerlerinde Kaçak İçki Denetimi gerçekleştirdi. Bu kapsamda İlçe Merkezinde 4 adet Karabörk Beldesinde 2 adet işyeri denetlenmiş olup herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmamıştır.

  Haberin Devamı
23 Aileye Damızlık Süt Sığırı Dağıtıldı.

İlçemiz Sosyal Yardımlaşma va Dayanışma Vakfı (SYDV) gelir getirici projeler kapsamında İlçe Tarım Müdürlüğü ile kordineli olarak fakir muhtaç 23 aileye 2?şer adet holstein irkı gebe düve dağıtımı yaptı.

  Haberin Devamı
EN KALİTELİ SÜT YARIŞMASI
Tarım İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan İl Özel İdare Müdürlüğü finansmanı ile uygulamaya konulan Sütte Sağım Hijyeni ve Kalitenin İyileştirilmesi Projesi kapsamında Karabörk Beldesinde En Kaliteli Süt yarışması düzenlendi.
  Haberin Devamı
KADIN ÇİFTÇİLERİMİZ SAMSUN TARIM FUARINDA

İlçe Tarım Müdürlüğümüzün koordinasyonu ile İlçemiz Karabörk Beldesi Kadın Çiftçilerimiz ve Kuşköy Köyü Kadın Çiftçilerimiz Samsun Tarım Fuarını ziyaret etmişlerdir. Karabörk Belediye Başkanlığı ve Kuşköy Muhtarlığının temin ettikleri araçlarla, Çanakçı Ziraat Odası Başkanlığı ve Çanakçı Köylere Hizmet Götürme Birliğimizin katkıları ile fuara giden çiftçilerimiz standları gezerek tarımda en son tekniklere ulaşma şansı yakaladılar.

  Haberin Devamı
Japon Seralarında İlk Mahsuller Satılıyor

İlçe Tarım Müdürlüğümüzün yürüttüğü DOKAP Projesi kapsamında Tarım ve Köyişleri Bakanlığımız tarafından finanse edilerek yapılan Japon Seralarında çiftçilerimiz tarafından üretilen ürünler yakın çevredeki süpermarketlerde satılmaya başlanmıştır. Çiftçilerimiz bu dönemde seralarında taze soğan, marul, ıspanak, maydanoz gibi ürünler yetiştirmektedirler.

  Haberin Devamı
Duyurular
 Tarım Rehberi
Giresun Valiliği
 
E-Devlet
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı
Basında Biz
Sıkca Sorulan Sorular
Ajanda
<Eylül 2015>
PztSalÇarPerCumCmtPaz
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011
 
Tarım İlçe Müdürlüğü' nün resmi web sitesidir. Her hakkı mahfuzdur.
Web Admin:admin@giresuntarim.gov.tr